Vyhledat
  • Branislav Berg

Tričko MERINO

Aktualizace: 3. bře 2020


Nedávno sa mi dostala do rúk vzorka trička z ovčej vlny merino a neváhal som ju vyskúšať. Kedže sa snažíme v našom eshope predávať len overené veci ktoré nás určitým spôsobom nadchli a máme na ne aj pozitívnu odozvu od Vás - našich zákazníkov, tak som sa rozhodol, že náš sortiment rozšírime, aby ste si ho aj vy mohli vyskúšať.


Tričko je na dotyk jemné a veľmi príjemné čo pri ovčej vlne nebýva zvykom. Určite si niektorí z nás spomínajú na boom ovčích diek, ktorým prepadli naši rodičia. Deky trochu škriabali a neboli na dotyk veľmi príjemné, avšak boli prírodné a vynikajúco hriali.

Vlna z merina, ako som už prezradil, je ovčia vlna. Ide o významné plemeno ovce domácej, ktorá sa na Slovensku chová prevažne v južných a juhovýchodných oblastiach. Chov merinských oviec vznikol u nás v druhej polovici 18. storočia. Toto plemeno je cenné hlavne pre svoju jemnú vlnu. A tu je ten dôvod, prečo som bol prekvapený takou jemnosťou trička. Hrúbka vlákna z ktorého je tričko ušité je 17,5 µm, čo je kvalita podľa hrúbky vlasu v kategórii SUPERFINE.


To, že tričko prirodzene hrialo, som očakával, veď je to ovčia vlna. Ale bude hriať aj keď sa spotím? Skúsil som si ísť v ňom zabehať a musím uznať, že skvele odvádzalo pot. Vlákno dokáže nasať až 30% vody svojho objemu. To znamená, že hrialo aj keď bolo vlhké, čiže má veľmi dobré termoregulačné schopnosti. Dokonca som ho až tak často nemusel meniť, stačilo ho len vyvetrať a nebolo ho cítiť od potu ako klasické tričko. Potvrdzujú to aj informácie od výrobcov. Merino má aj antibakteriálnu schopnosť. Ide o proteínové vlákno, ktoré obmedzuje množenie baktérií a ich rozklad. Tým nechcem povedať, že je to tričko pre ľudí so zníženou hygienou :). Ale ak idete na viacdennú túru, tak v prípade potreby nie je problém si ho opakovane obliecť.


Tričko je síce drahšie no môžem ho odporučiť nielen na bežné nosenie, ale aj na aktívny šport či do fitka. Ide o ekologický materiál, ktorý nezaťažuje životné prostredie. Budete veľmi príjemne prekvapený. Vlna z merina má veľa ďalších výhod, ale sústredil som sa len na tie pre mňa najdôležitejšie.


A ešte jedna praktická rada. Aby sa nezničila funkčnosť trička, je potrebné prať bez aviváže a sušiť naležato.


Objednať môžete tu: Merino tričko


47 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše